Turniej piłkarski.

IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKARSKI

O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO REGIONU IPA Zakopane

W dniu 08 września 2018r po raz czwarty Region IPA Zakopane wraz  z Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Zakopanem zorganizował na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Kościelisku turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego Regionu .

Udział w turnieju oprócz gospodarzy wzięło  5  zaproszonych  drużyn IPA z regionów :

  1. Poprad ( Słowacja )
  2. Nowy Sącz
  3. Nowy Targ
  4. Kalwaria Zebrzydowska
  5. Przeworsk

Po raz pierwszy na turniej przybyła drużyna IPA Przeworsk pod kierownictwem Przewodniczącego Andrzeja Oleszek.

Zgodnie z przyjętym regulaminem w drodze losowania uczestników podzielono na dwie grupy . W grupie „A” zagrały drużyny  z Nowego Sącza , Nowego Targu i Zakopanego. W Grupie „B” grał Poprad , Przeworsk i Kalwaria Zebrzydowska.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem nadkom. Janusz Gawlas i Przewodniczący Regionu IPA Zakopane Edward Kwak ,  którzy witając piłkarzy życzyli sportowej rywalizacji w duchu fair-play.

Zawody sędziował Jerzy  Drabik , sekretarzem turnieju był Jan Szymański.

Drużyny grały systemem „każdy z każdym” . Zwycięscy grup Poprad i Nowy Sącz zagrali  o pierwsze miejsce . Finałowy mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem , o zdobyciu Pucharu przez piłkarzy z Popradu zadecydowały rzuty karne 5 : 4 . Kolejne miejsca zajęły drużyny :

  • IPA Przeworsk
  • IPA Nowy Targ
  • IPA Zakopane
  • IPA Kalwaria Zebrzydowska

Królem strzelców został Mateusz Orzechowski ( 4 gole ) z IPA Nowy Sącz , a za najlepszego bramkarza uznany został Mateusz Czeluśniak z IPA Zakopane , który popisał się obroną wielu strzałów na miarę bramkarza reprezentacji  Polski Łukasza Fabiańskiego.

Mecze rozgrywano przy ładnej pogodzie a piłkarze i kibice zgromadzeni na „Orliku” mogli podziwiać wspaniała panoramę Tatr . Jedynie finałowy mecz rozegrany został w strugach ulewnego deszczu.

Po zakończeniu zawodów organizatorzy zaprosili wszystkich na integracyjnego grilla do O.W. „Leśnik” w Jaszczurówce gdzie ogłoszono oficjalne wyniki i wręczono puchary i pamiątkowe dyplomy .

Wręczenia nagród dokonali  nadkom. Janusz Gawlas ,  Sekretarz MGW IPA Wojciech Franczak  i Edward Kwak.

Na grillu obecni byli również członkowie SEiRP , którzy zeszli z gór po zakończonej wycieczce do Dol.  Strążyskiej , na Sarnią Skałę i Kalatówki.

W „posiadach” przy ognisku uczestniczył rodowity góral Władysław Mrowca Piekarz , który śpiewem i dowcipami uatrakcyjnił przebieg spotkania .

Po zakończeniu części oficjalnej  „zespół kulinarny”  Wiesia Szymańska , Bożena Kaszczuk , Marysia Marciniak , Jasiu Bryniarski i Staszek Dańko zaserwowali przepyszne potrawy regionalne i nalewki przy których wymieniliśmy wrażenia z odbytych imprez .

Organizatorzy dziękują sponsorom Staroście Tatrzańskiemu , Burmistrzowi Zakopanego i Wójtowi Gminy Kościelisko za wsparcie  organizacji turnieju.

Opracował : Jan Szymański i  Edward Kwak.   Zdjęcia :     Robert Trychta

 

Galeria