III MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO IPA Region ZAKOPANE

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (IPA) i Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policjyjnych są organizacjami, które od wielu lat współpracując ze sobą aktywnie działają w Zakopanem na rzecz integracji miejscowego środowiska policyjnego. Organizacjom tym przewodzi emerytowany funkcjonariusz Policji kol. Edward Kwak. Zarządy IPA i SEiRP pod jego kierownictwem każdego roku organizują szereg imprez dla swoich członków. Oprócz statutowych zebrań na których członkowie obu organizacji mają okazję spotkać się ze sobą, porozmawiać, wymienić poglądy i powspominać wspólne lata służby, dużą popularnością cieszą się wycieczki turystyczno – krajoznawcze, turnieje strzelecki e i kręglarskie, wspólna jazda na nartach oraz turnieje piłkarskie.

W dniu 9 września 2017 r. odbył się III Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Regionu IPA w Zakopanem. Zarządy obu organizacji do udziału w turnieju zaprosił policyjne drużyny z Tarnopola [Ukraina], Popradu [Słowacja], Nowego Sącza, Nowego Targu i Kalwarii Zebrzydowskiej. Mecze zostały rozegrane na boisku ORLIK Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Kościelisku. W tym miejscu organizatorzy turnieju dziękują Panu Dyrektorowi Juraszek Bogdanowi za użyczenie boiska, które zlokalizowane jest na południowym zboczu pasma Gubałówki. W dniu turnieju panowała ciepła i słoneczna pogoda, która zawodnikom i kibicom dostarczyła wiele emocji, zarówno sportowych jak i estetycznych. Szczególnie duże wrażenie na piłkarzach z Tarnopola wywarła piękna panorama Tatr. W tym samym dniu kol. Emil Wygoda będący Przewodnikiem Tatrzańskim z grupą chętnych udał się na wycieczkę w góry „zaliczając” Kopieniec, Polanę Olczyską i Nosal. W dniu poprzedzający turniej kol. Emil Wygoda z zawodnikami z Tarnopola odbył spacer po Zakopanem podczas którego ciekawie opowiadał o historii i zabytkach naszego miasta.


Turniej piłkarski odbył się w sportowej atmosferze, obyło się bez drastycznych fauli i kontuzji, w finałowym meczu zagrały drużyny zza wschodniej i południowej granicy Polski czyli Tarnopola i Popradu. Po zaciętym meczu, dopiero w rzutach karnych zwyciężyli policjanci z Tarnopola i zdobyli Puchar Przewodniczącego Regionu IPA w Zakopanem. Drugie miejsce przypadło policjantom z Popradu, trzecie Nowemu Targowi. Kolejne miejsce zajęli gospodarze czyli IPA Zakopane, Kalwaria Zebrzydowska i Nowy Sącz.

Po zakończeniu turnieju, jego uczestnicy oraz grupa „górska’’ zostali zaproszeni na wspólne grillowanie do Ośrodka Wczasowego „LEŚNIK” w Jaszczurówce gdzie zostały wręczone Puchary i Dyplomy za udział w tych zawodach. Organizatorzy turnieju jak i wycieczki górskiej od zaproszonych gości usłyszeli wiele słów wdzięczności za gościnność, wspaniałą atmosferę i smakowite wiktuały zaserwowane podczas spotkania przy grillu. Organizatorzy dziękują Panu Kierownikowi OW Leśnik Janowi Szpernoga za udostępnienie miejsca do odbycia tego spotkania.


Tekst : J. Szymański

Galeria