Niespodzianka na zakończenie roku szkolnego dla dzieci z „Tatrogrodu”!

Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Zakopane przygotowali niespodziankę na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i nastolatków z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tatrogród” w Zakopanem. W miniony wtorek młodzież wraz z opiekunami pojechała na wycieczkę do Niedzicy nad Jeziorem Czorsztyńskim.
Po udanej świątecznej akcji z prezentami dla dzieci i młodzieży z „Tatrogrodu” w Zakopanem tatrzańscy mundurowi postanowili przygotować kolejną niespodziankę. Tym razem członkowie IPA Region Zakopane zorganizowali piknik – wycieczkę dla dzieci i młodzieży do Niedzicy nad Jeziorem Czorsztyńskim. We wtorek 22 czerwca br. piętnaścioro wychowanków „Tatrogrodu” wraz z opiekunami wsiadło do podstawionego busa. Piękna pogoda zapowiadała udaną wycieczkę i piknik. Wszyscy dotarli bezpiecznie do Niedzicy, gdzie pierwszym punktem przygotowanego programu było zwiedzanie zapory wodnej. Ten wielki obiekt hydrotechniczny powstawał w latach 1975 – 1997. Znajdująca się w Pieninach zapora spiętrza wody rzeki Dunajec, tworząc malowniczo położone Jezioro Czorsztyńskie. Kolejną atrakcją dla naszych miłych gości było zwiedzanie Zamku „Dunajec”. Ta średniowieczna warownia znajdująca się nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego zrobiła równie duże wrażenie na uczestnikach wycieczki. Zamek z XIV wieku i jego atrakcje, w tym bardzo głęboka studnia, zaciekawiły zwiedzających. Było wiele pytań i zaglądania w każdy zakamarek. Później cała ekipa przeniosła się do przystani, gdzie czekał na nią statek wycieczkowy. Tam nasi goście mogli zając miejsca na pokładzie widokowym i po chwili rozpoczął się blisko godzinny rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Nie był to koniec przygotowanych atrakcji. Po rejsie wycieczka i opiekunowie udali się na poczęstunek. Na ognisku każdy mógł upiec kiełbaskę i posilić się przygotowanymi przysmakami, a później był deser i lody. Niestety pogoda załamała się i nasza wycieczka wróciła do Zakopanego. Ale i tu koledzy z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region IPA Zakopane mieli niespodziankę - przygotowali prezenty ze słodyczami. Bezcenny uśmiech, który zagościł na twarzach dzieci i młodzieży powoduje niezmierną radość z niesienia pomocy innym.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich był to udany dzień. Współpraca z kierownictwem Placówki układa się wzorowo i już planujemy kolejne niespodzianki dla naszych młodych przyjaciół z ul. Tetmajera w Zakopanem.

SERVO PER AMIKECO

Tekst: Roman Wieczorek
Zdjęcia:  Ewa Chlipała

Galeria