Spaceruj z nami!!!

SPACERUJ Z NAMI !!!

     Wiktorówki, Kopieniec, Nosal, Kalatówki, Hala Kondratowa, Ścieżka pod Reglami, Dolina Strążyska, Sarnie Skałki, Dolina Kościeliska, Ornak i Dolina Chochołowska to miejsca, szczyty i szlaki, które upodobali sobie członkowie Regionu IPA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji) w Zakopanem. Inicjatorem tych „wypraw” jest licencjonowany przewodnik tatrzański kol. Emil Wygoda, który potrafi w fantastyczny sposób przekazać wędrującym z nim osobom posiadany, bogaty zasób wiedzy o mijanych po drodze zabytkach, eksponatach i miejscach. To właśnie kol. Emil zachęca, aby w okresie pandemii Covid-19 nie siedzieć przed telewizorem, czy komputerem lecz korzystać z aktywnego relaksu na łonie natury. Na razie zebrała się kilku osobowa grupa, która chętnie korzysta ze wspólnych spacerów. Mamy nadzieję, że ten tekst zachęci kolejne osoby zamierzające aktywnie, w sympatycznym towarzystwie spędzać wolny czas, które porzucą oglądanie TV i gry komputerowe. Spacery dobierane są na szlakach i trasach, które są do pokonania w zasadzie przez wszystkich, zarówno młodych, jak i seniorów.

     Chętni na wspólne spacery proszeni są o kontakt z Prezydium Regionu IPA w Zakopanem (dane kontaktowe na stronie: ipa-seirpzakopane.pl).

     Pozdrawiamy naszych przyjaciół z Regionu IPA Poprad (SK), Jozefa Repela i Vinco Michalaka, którzy również korzystają z uroków zimy.        

SERVO PER AMIKECO – SŁUŻYĆ PRZEZ PRZYJAŹŃ

 Tekst: J. Szymański

Zdjęcia: J. Szymańsk
             J. Repel
             V. Michalak

Galeria